Literární cena
Knižního klubu
Píšete do šuplíku?
Píšete? Ale pořád své texty ukládáte do šuplíku? Přihlašte svůj rukopis do Literární ceny Knižního klubu. Nejen že vítězi knihu vydáme, ještě mu poskytneme odměnu 100 000 Kč!
Nahrát rukopisTradiční a v českém prostředí jedinečná literární cena. Již od roku 1995 umožňuje, ve spolupráci s nakladatelstvím Euromedia, talentovaným autorům vstup do světa profesionálních spisovatelů.
Poslání ceny
Vítězové z předchozích let
Z médií
„Literární cena Knižního klubu se nezaměřuje na už publikované práce, jak bývá obvyklé, ale vybrané původní rukopisy proměňuje v knihy. Od svého vzniku v roce 1995 cíleně podporuje domácí tvůrce a rozvoj kvalitní české literatury. Díla vydaná díky Literární ceně Knižního klubu dosahují literárních i komerčních úspěchů. Například romány Děvčátko, rozdělej ohníček Martina Šmause a Zvuk slunečních hodin Hany Andronikové získaly ocenění Magnesia Litera v kategorii Objev roku. Tapetář Emy Labudové byl na tuto cenu nominován.“
Reflex, Kateřina Kadlecová
„Je jí sotva dvaadvacet let a už získala nominaci na Magnesii Literu či se stala nejmladší vítězkou ceny Knižního klubu. Po dvou letech od prvotiny Tapetář, kterou zasadila do poválečné Anglie, vydala v únoru román Lada u ledu pojednávající o adolescentní dívce s diagnostikovanou poruchou příjmu potravy na pozadí normalizačního Československa."
Právo, Kristýna Čtvrtlíková
„Současná společnost na muže klade někdy až nesmyslně rozporuplné nároky. Ženy od partnerů očekávají, že budou sebejistí, silní a rozvážní, ale zároveň něžní a empatičtí. Svou citlivou stránku by si však měli dobře hlídat, aby si nevysloužili nálepku „zženštilý“. Spisovatel a kulturní sociolog Jan Váňa ve svém prozaickém debutu tematizuje rozpolcenost identity jedince, který čelí genderovým a sociálním stereotypům."
Host, Lucie Lindnerová
UŽ PODRUHÉ SE STAL SPISOVATEL MARTIN SICHINGER
DRŽITELEM LITERÁRNÍ CENY KNIŽNÍHO KLUBU, TENTOKRÁT ZA SKVĚLÝ ROMÁN ZÍTRA PŘIJDE OLAH, KTERÝ K PŘEČTENÍ DOPORUČUJE VEDOUCÍ VYDÁNÍ LENKA ŠVÁBOVÁ.
„Osmdesátá léta – období tuhé normalizace – byla krušná v celém východním bloku, a v šumavském pohraničí, kde nelítostní strážci bezpečnosti naší socialistické idyly nemilosrdně stříleli každého domnělého narušitele, snad ještě o něco víc. Michal Zídek, sympatický vypravěč a hlavní protagonista knihy, žák sedmé třídy Základní školy československo-sovětského přátelství ve Vimperku, vidí, v jakém marastu žije… "
Žena a život, Lenka Švábová