Jak vydat knihu

Sníte o vydání vašeho rukopisu?

Vítejte v nakladatelství Euromedia! Jsme tu, aby se sen stal skutečností a váš rukopis se dostal až ke čtenářům. Víme, že cesta od prvotní myšlenky a intimní představy ke zveřejnění díla může být skličující úkol. Abychom vám dodali sebedůvěru, vytvořili jsme tuto stránku, která vám záhadný nakladatelský
proces krok za krokem objasní.

01

Nabídka
rukopisu

Nejprve dokončete svůj rukopis nebo rozpracujte námět (u beletrie je obvykle potřeba celé dokončené dílo). Nabídku můžete učinit přes jednoduchý formulář kliknutím na tlačítko "vložit rukopis" níže.

02

Hodnocení
rukopisu

Každý rukopis, který obdržíme, je pečlivě hodnocen naším redakčním týmem. Zohledňujeme přitom literární kvalitu díla, jeho komerční potenciál a soulad s edičním plánem nakladatelství. 

03

Smlouva

Pokud váš rukopis uspěje v hodnocení, osloví vás náš redaktor a navrhne vám podmínky licenční smlouvy. Jestliže se domluvíte na podmínkách, smlouvu uzavřeme a začneme rukopis připravovat k vydání.

04

Redakční
práce

Rukopis přijatý k vydání zrediguje redaktor – navrhne stylistické úpravy a případně doporučí další zásahy, které by byly textu prospěšné. Zredigovaný rukopis se vrací autorovi k odsouhlasení a provedení změn.

05

Grafická úprava
a sazba 

Po dokončení redakční práce se váš rukopis dostává do rukou grafiků, kteří navrhnou obálku a vnitřní grafické uspořádání knihy. Dále probíhá sazba textu, která dává knize konečnou podobu. Celý proces hlídá jeden z našich technických redaktorů. Vysázený text projde korekturami.

06

Tisk
a distribuce

Kniha je fyzicky vyrobena v jedné z našich partnerských tiskáren. Následně je distribuována přes náš vlastní knižní velkoobchod do naší maloobchodní sítě Luxor a do knihkupectví a online obchodů po celé ČR. Nakladatelství zajišťuje vystavení a propagaci knihy a podporuje její prodej. 

07

Transparentnost 
a respekt 

Celý nakladatelský proces probíhá transparentně a s respektem k autorům. O všech krocích vás budeme průběžně informovat a můžete se na nás s čímkoliv obrátit. 

Proč si vybrat
nakladatelství Euromedia?

  • Jsme nakladatelství s dlouholetou tradicí a zkušenostmi
  • Nabízíme individuální přístup ke každému autorovi
  • Zajišťujeme profesionální redakční a grafickou práci
  • Jsme největším distributorem knih v ČR
  • Máme vlastní síť knihkupectví Luxor, e-shopy luxor.cz a booktook.cz
  • Dbáme na propagaci, jsme partnery Karlovarského filmového festivalu a Colours of Ostrava, kde pořádáme besedy s autory a křty
  • Autorům nabízíme férové smluvní podmínky

Pošlete nám svůj rukopis!