Follett Ken

Ken Follett (* 1949, Cardiff, Wales) vystudoval filozofii na londýnské University College a poté pracoval jako reportér (South Wales Echo, Evening News). Brzy se začal věnovat psaní a stal se oblíbeným a uznávaným autorem kriminálně či špionážně laděných příběhů.

Celosvětovou popularitu mu však přinesly až dva rozsáhlé historické romány z prostředí středověkého městečka Kingsbridge:Pilíře země (1989, česky 2001, 2009), které i osmnáct let po prvním vydání dokázaly znovu obsadit první místo na žebříčku The New York Times, a Na věky věků, jež se stalo nejprodávanějším titulem na světě roku 2008. (Obě knihy se dočkaly úspěšných seriálových adaptací.)

Zatím posledním autorským počinem Kena Folletta, milovníka Shakespeara, zaníceného amatérského muzikanta a neúnavného podporovatele četby knih, je Století – rozvětvená třídílná sága odehrávající se na pozadí moderních dějin (natáčení televizní série se ujaly společnosti Sony Pictures a ABC).

V současné době začíná Ken Follett pracovat na další rozsáhlé próze, v níž by rád navázal na děj svých nejslavnějších „středověkých“ románů.


Tituly tohoto autora:

Pilíře země
Pád titánů
Na věky věků
Helena Frantová
PR manažerka
Tel. 602 658 926
Email: frantova.helena@euromedia.cz
Vojtěch Staněk
šéfredaktor české beletrie
Email stanek.vojtech@euromedia.cz
Tel. +420226289262
Email info@knizniklub.cz
Šárka Nováková
Email novakova.sarka@euromedia.cz